Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
Zapraszamy do Muzeum! Zapraszamy do Muzeum!

Zapraszamy do Muzeum!

To miejsce zupełnie wyjątkowe, miejsce w którym czas się zatrzymał, a granice zatarły. Miejsce, utkane ze wspomnień, pamiątek przekazanych przez osoby, które los rzucił daleko poza granice kraju, z dala od domu, rodziny, Ojczyzny. Historia dyplomacji, służby zagranicznej, wojennej tułaczki żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej – to wszystko w jedynym takim Muzeum w Europie! Zapraszamy do Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW na niezapomnianą podróż do świata ukrytego między wersami codzienności.

aktualności
O Muzeum

Jak przystało na Uczelnię XXI wieku, również Uniwersytet Kazimierza Wielkiego może pochwalić się własnym Muzeum.

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego funkcjonujące w strukturach Wydziału Historycznego, gromadzi, opracowuje oraz udostępniania zbiory dotyczące polskiej służby zagranicznej, dziejów Rządu RP na Uchodźstwie, a także życia i działalności środowisk polonijnych.

Ekspozycja przygotowana jest z myślą o każdej kategorii wiekowej. Niezwykła różnorodność kolekcji sprawia, że nawet najbardziej wymagający nie mogą się tu nudzić. Na zwiedzających czeka intrygująca kabina ciszy, zbiory militariów, zabytki związane z międzywojenną służbą dyplomatyczną, wspaniała porcelana, srebra, mrożące krew w żyłach grafiki Stefana Mrożewskiego, dary Polonii (niekiedy bardzo zaskakujące), pamiątki z zagranicznych wizyt polskich dyplomatów. Tyle świata w jednym miejscu!

Zapraszamy studentów, młodzież szkolną, dzieci, dorosłych, seniorów, grupy zorganizowane i indywidualnych zwiedzających na niezapomniane spotkanie z historią!

Zaplanuj wizytę

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW
ul. R. Berwińskiego 4
85 – 044 Bydgoszcz
e-mail: muzeum@ukw.edu.pl 
tel./ fax +48 52 346 23 18

Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 16.00
WSTĘP WOLNY 
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty!
Kwerendy archiwalne prosimy poprzedzać kontaktem mailowym lub telefonicznym.