Europejska Noc Muzeów na UKW

  • 17 maja 2018

19 maja (sobota) zapraszamy do Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW! Jak co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów otwieramy swoje progi dla miłośników nocnego zwiedzania. Od 17:00 do 1:00 można bez ograniczeń oddawać się kontemplacji wystaw.

W tym roku zaczynamy od wykładu dr Agnieszki Wysockiej i dr Darii Bręczewskiej-Kuleszy (godz. 17:00). Mowa będzie o willach bydgoskich przemysłowców przełomu XIX i XX wieku. Metafizyczna podróż ulicami dawnej Bydgoszczy odkryje przed Państwem wspaniałe perły architektury naszego miasta. A jedną z tych pereł jest budynek, w którym mieści się obecnie Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego! Od 18:30 udostępniamy wystawę prezentującą specjalnie wyselekcjonowane eksponaty z naszych zbiorów, w tym zaskakujące dary Polonii Chicagowskiej, pamiątki weteranów II wojny światowej i przedwojenne fotografie związane z historią polskiej dyplomacji.

Na zwiedzających czeka również kabina ciszy z Konsulatu Polskiego w Kolonii. Kto jeszcze nie siedział w tym tajemniczym pomieszczeniu niech koniecznie nadrobi zaległości.

Nową odsłonę zyskała wystawa Upominki w świecie dyplomacji. Niemal dwieście pamiątek z ponad stu krajów. Za każdym upominkiem kryje się jakaś historia, legenda, element tradycji i kultury! Tyle świata w jednym miejscu! Wielka różnorodność ekspozycji pobudzi zmysły zmęczonych entuzjastów nocnego zwiedzania.

Wyjątkowe atrakcje przygotowała również Biblioteka Uniwersytecka - www.facebook.com

Gorąco polecamy również ofertę innych bydgoskich muzeów: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wodociągów, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Fotografii, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Oświaty oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu! WSTĘP WOLNY!

Zachęcamy do udziału w konkursach towarzyszących Europejskiej Nocy Muzeów.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchomi linie specjalne, które pozwolą na szybkie przemieszanie się z jednego muzeum do drugiego (szczegółowy rozkład jazy na stronach MZK). Zwiedzaniu nie będzie końca!

Zapraszamy!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
ul. R. Berwińskiego 4
tel./fax 52 346 23 18