Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
Spotkanie autorskie - Krystyna Starczak-Kozłowska

Spotkanie autorskie - Krystyna Starczak-Kozłowska

26 maja 2015 r. w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW gościliśmy Krystynę Starczak-Kozłowską, bydgoszczankę, autorkę książki „Kanada uskrzydlona polskością”, traktującej o znanych i cenionych postaciach Polonii kanadyjskiej. Pisarka z pasją i wielkim zaangażowaniem opowiadała o bohaterach swojej książki. Wieczór autorski wypełniły barwne anegdoty, wzruszające wspomnienia, dykteryjki… Publiczność była zachwycona osobowością Autorki!

Krystyna Starczak-Kozłowska jest pisarką, dziennikarką, publicystką i… osobą niezwykłą. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Klubu Krytyki Teatralnej i Klubu Publicystyki Kulturalnej. Przez 17 lat wchodziła w skład redakcji tygodnika społeczno-kulturalnego „Fakty”. Szczególne uznanie budzą Jej recenzje teatralne i wysokiej próby reportaże o tematyce społeczno – kulturalnej. Była założycielką, a następnie redaktorką naczelną bydgoskiego „Kwartalnika Artystycznego”. Od ponad 20 lat Krystyna Starczak-Kozłowska związana jest ze środowiskiem Polonii kanadyjskiej. W Kanadzie bywa często, stale współpracuje z prasą polonijną w Toronto. Wielokrotnie otrzymywała nagrody dziennikarskie za popularyzowanie piękna, kultury i tradycji polskiej za granicą.

Autorka nie ustaje w literackich poszukiwaniach i ani na chwilę nie zwalnia tempa. Na wrzesień zapowiada wznowienie swojej publikacji o Andrzeju Szwalbe.

Opracowała: dr Aleksandra S. Jankowska