Kultura Dostępna dla Seniorów w Muzeum

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą"

Już w najbliższą sobotę (24 września) Muzeum otwiera swoje progi dla Seniorów.  Włączmy się tym samym w kampanie „60 + Kultura” organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" ma zachęcić osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta, poprzez korzystanie z oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Wstęp do ponad 300 placówek w Polsce biorących udział w akcji jest bezpłatny.

Specjalnie dla naszych Seniorów, dotychczasową ofertę Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego wzbogaciliśmy o nowe dotąd niepokazywane – eksponaty. Na wystawie Upominki w świecie dyplomacji zobaczyć będzie można m.in.: rzeźbiony w drewnie totem indiańskiego plemienia Musqueam z Kanady, ozdobne wiosło (replika) tradycyjnej maoryskiej łodzi, a także przepiękną panoramę Tbilisi, wykonaną tuszem przez słynnego gruzińskiego artystę – Temo Machavarianiego. Z obiektów rodzimych uwadze polecamy masywną figurę krasnoluda z soli kamiennej pochodzącą z Wieliczki oraz misternie tkany pas kontuszowy! Na zwiedzających czekamy od godz. 10.00 – 16.00! Wstęp i oprowadzanie bezpłatne!

ZAPRASZAMY!

Opracowała: dr Aleksandra S. Jankowska