Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Aktualności

Muzeum na Helu

W majowy weekend – dla odmiany – to nie zwiedzający przyjdą do Muzeum, ale Muzeum – do zwiedzających. Jedna z naszych wystaw czasowych została udostępniona mieszkańcom i wczasowiczom urokliwego Helu. 

Oryginalne listy komisyjne podpisane przez Prezydenta Ignacego Mościckiego oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego!

W grudniu 2016 r. na wystawie można było zobaczyć oryginalne międzywojenne listy komisyjne polskich dyplomatów. List komisyjny zwany również listem prowizyjnym lub patentem konsularnym to uroczysty dokument stwierdzający powierzenie określonej osobie funkcji i stanowiska szefa placówki konsularnej w państwie przyjmującym, a zarazem oficjalna prośba do głowy państwa przyjmującego o przyjęcie wskazanej osoby, zapewnienie jej opieki, praw i możliwości wykonywania swoich obowiązków.

Udostępniamy unikatowe archiwalia

Dobiegły końca prace inwentaryzatorskie i konserwatorskie archiwaliów przekazanych pod koniec stycznia przez Feliksa Rembiałkowskiego – żołnierza I Dywizji Pancernej Gen. Stanisława Maczka, działacza emigracyjnego PSL, bliskiego współpracownika Premiera Stanisława Mikołajczyka.

O dobrych manierach w Muzeum

Sympozjum o dyplomatach Rządu RP na Uchodźstwie

24 listopada 2015 r., w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW zostało zorganizowane sympozjum naukowe poświęcone dyplomatom Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

prof. Adam Sudoł gościem Rozmowy Dnia

Dyrektor Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW 10 listopada 2015 r. był gościem programu „Rozmowa Dnia” w TVP Bydgoszcz. 

Nowy nabytek Muzeum

8 lipca 2015 r. zbiory Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW powiększyły się o kolejny ciekawy eksponat - tym razem jest to mundur wyjściowy wojsk lądowych Armii Słowackiej.