Klub Generałów Wojska Polskiego w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

26 listopada gościliśmy w progach naszej Alma Mater – a dokładnie w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego – emerytowanych oficerów Wojska Polskiego zrzeszonych w elitarnym Klubie Generałów Wojska Polskiego. O zbiorach i historii placówki opowiedział Honorowy Kustosz Muzeum – prof. Adam Sudoł. Wizyta trwała kilka godzin… nic dziwnego – militaria, które oczywiście najbardziej interesowały naszych Gości, stanowią istotną część muzealnych zbiorów. Mundury z okresu II wojny światowej, odznaki, oznaki rozpoznawcze, archiwalne fotografie z frontu, czy fragment poszycia niemieckiego dorniera zestrzelonego 1 września 1939 roku – to tylko niektóre z eksponatów budzących zachwyt wszystkich pasjonatów militariów.

Prezes Klubu – gen. Bryg. Andrzej Wiśniewski zostawił wzruszający wpis w księdze pamiątkowej Muzeum:
Z całego serca gorąco dziękujemy za możliwość wizyty w Muzeum Dyplomacji i zapoznania się z historią, która jest dla nas kolejną lekcją pokory i złożenia szacunku byłym przedstawicielom dyplomacji za wszelki trud i wysiłek, który czynili, aby Nasza Ojczyzna nie zginęła w kazamatach historii, ale miała szansę aby istnieć i być wolnym krajem. Dziękujemy za wspaniały wykład i tak troskliwą opiekę nad zebranymi pamiątkami naszej historii, które na pewno nie tylko dla nas będą inspiracją do dalszej pracy dla dobra kraju, ale wszystkich odwiedzających.

Panowie Generałowie, w krótkich żołnierskich słowach – dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Opracowała: dr Aleksandra S. Jankowska